Weekend pełen smaku i atrakcji

2022-06-14 12:55
Smaki
Autor: Agnieszka Moskaluk

Przed nami długi weekend wypełniony po brzegi atrakcjami. Najgoręcej i… najsmaczniej będzie w sobotę i niedzielę, kiedy to w Gorzowie – niemal w tym samym czasie i przestrzeni odbędą się aż trzy wydarzenia: Nocny Szlak Kulturalny, Festiwal Polska od Kuchni i cykl koncertów Dobry Wieczór Gorzów.

Jedną z weekendowych atrakcji jest ulubiona impreza gorzowian, czyli Nocny Szlak Kulturalny (18.06). To już 14. edycja wydarzenia łączącego w przestrzeni miejskiej propozycje instytucji kultury, stowarzyszeń czy pasjonatów. Będą wystawy, koncerty, filmy, performance, oraz profesjonalne spoglądanie w gwiazdy. W ramach NSK będzie można też np. na Chrobrego poznać kolekcję Natalii Ślizowskiej poświęconą Marii Skłodowskiej-Curie czy przy amfiteatrze obejrzeć film „Czułość” przygotowany przez artystkę ceramiczkę Justynę Budzyn, autorkę kultowych „ości”.

Aktywnie i smacznie zapowiada się też niedziela, 19 czerwca.

O 11.00 rozpocznie się gorzowska edycja ogólnopolskiego festiwalu KGW Polska od Kuchni. Będą pokazy kulinarne, rękodzieło, spotkania z tradycją i kulturą. W wydarzenie włączy się również gorzowski Zespół Szkół Gastronomicznych, z pokazami i degustacją, oraz Gorzowski Rynek Hurtowy, który w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia.

A o 20.00 rozpocznie się cykl wakacyjnych koncertów Dobry Wieczór Gorzów. Oficjalnie otworzy go koncert Krystyny Prońko.

Listen to "Weekend pełen smaku i atrakcji" on Spreaker.