Wycelował broń w ratownika

2022-03-29 19:19
Pogotowie
Autor: fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Agresywny pacjent zaatakował ratownika medycznego. 24-latek przystawił lekarzowi pogotowia ratunkowego broń do twarzy i przeładował. Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w Bobowicku w Lubuskiem.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w niewielkiej miejscowości Bobowicko w okolicach Międzyrzecza. Karetka pogotowia ratunkowego została wezwana do kobiety z atakiem padaczki. Gdy tylko ratownicy przyjechali na miejsce zostali zaatakowani przez jej agresywnego syna.

Na miejsce wezwano policjantów, którzy obezwładnili mężczyznę. Jak się później okazało był nietrzeźwy, miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wycelował broń w ratownika
Autor: KWP Gorzów Wycelował broń w ratownika

Niestety, ale groźby, wyzwiska i rękoczyny podczas pracy ratowników zdarzają się coraz częściej. Medycy skarżą się na agresję nie tylko ze strony pacjentów, ale też ich rodzin.

Do ataków, a nawet pobicia ratowników medycznych doszło już nie raz m.in. w Poznaniu, Warszawie, Bydgoszczy, a ostatnio w Pyrzycach.

Sytuację mogłyby zmienić kamery umożliwiające nie tylko obrazu, ale również dźwięku. Nagrania pozwoliłyby później w sposób jednoznaczny wyjaśnić kontrowersyjne i często niebezpieczne sytuacje.

Aktualnie Ministerstwo Zdrowia pracuje nad zaostrzeniem przepisów w sprawie ataków na osoby ratujące ludzkie życie.