Caritas Polska: Cudzoziemcy z ośrodka w Czerwonym Borze otrzymali pomoc

2021-08-31 20:20
Caritas Polska: Cudzoziemcy z ośrodka w Czerwonym Borze otrzymali pomoc
Autor: caritas.pl Caritas Polska: Cudzoziemcy z ośrodka w Czerwonym Borze otrzymali pomoc

Do cudzoziemców mieszkających w strzeżonym ośrodku w Czerwonym Borze dotarła pomoc od Caritas Polska. To m.in. odzież, artykuły higieniczne czy zabawki dla najmłodszych. Jak my możemy pomóc?

Pomoc dla uchodźców

Caritas Polska przekazała pomoc dla cudzoziemców przebywających na terenie strzeżonego ośrodka w Czerwonym Borze. To dowód na to, że w Polsce wsparcie Caritas dla uchodźców ma charakter zarówno interwencyjny jak i systemowy.

- W ostatnich dniach przekazaliśmy pomoc dla potrzebujących cudzoziemców znajdujących się w strzeżonym ośrodku w Czerwonym Borze. Wsparcie zostało przekazane również do innej  placówki w województwie podlaskim, do której przyjechały osoby ewakuowane z Kabulu. W odpowiedzi na zgłoszone potrzeby przygotowaliśmy dla nich wodę, odzież, artykuły higieniczne, kredki, maskotki dla najmłodszych – wylicza Marta Walasik-Sałek, koordynatorka projektów na rzecz wsparcia migrantów i uchodźców w Caritas Polska.

Czytaj także: Wolał „łapę” niż siedzenie w kozie. Kardynał Stefan Wyszyński jakiego nie znaliście

– Każdy kto potrzebuje naszej pomocy może na nią liczyć. Caritas Polska uruchomiła też ostatnio specjalną zbiórkę środków na pomoc uchodźcom z Afganistanu. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie działań Caritas w Pakistanie oraz na potrzeby uchodźców przebywających już w Polsce – mówi ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Jak możemy pomóc?

Każdy, kto chciałby wesprzeć działania Caritas Polska może to zrobić:

  • Przekazując wsparcie za pośrednictwem strony caritas.pl/afganistan
  • Dokonując wpłaty na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (tytuł wpłaty: Afganistan)
  • Wysyłając SMS o treści AFGANISTAN pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)
Prymas Wojciech Polak