Diecezja radomska: bp Solarczyk zawierzył Bogu małżeństwa i rodziny

2021-11-22 14:15
Biskup Marek Solarczyk
Autor: Przemysław Jahr/ wikimedia commons

Biskup radomski Marek Solarczyk zawierzył Bogu wszystkie małżeństwa i rodziny przez wstawiennictwo Matki Bożej Świętorodzinnej. Uroczystość odbyła się 21 listopada w katedrze, w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

W jej trakcie zakończono Jerycho Rodzin, czyli nieustanną modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Od siedmiu miesięcy trwała przez siedem dni i siedem nocy w każdym dekanacie. W radomskiej katedrze odbyły się również lokalne obchody 36. Światowego Dnia Młodzieży, przyrzeczenie 61 członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Modlono się też z okazji 10. rocznicy sakry biskupa Marka Solarczyka.

To jest w naszej wspólnocie Kościoła radomskiego kończący się wyjątkowy czas ustawicznej modlitwy wobec kopii wizerunku z naszego sanktuarium ze Studzianny. To jest czas dziękczynienia i zawierzenia wszystkich darów Jerycha Rodzin, które trwa do dzisiaj, a rozpoczęło się 11 kwietnia – mówił bp Solarczyk. Skierował również słowa wdzięczności do bp. Henryka Tomasika, inicjatora modlitewnej akcji, ks. Sławomira Adamczyka, diecezjalnego duszpasterza rodzin.

Hierarcha dziękował również za członków Akcji Katolickiej z racji 25. rocznicy istnienia stowarzyszenia w diecezji radomskiej, jak również za członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Modlił się za młodych z racji lokalnych obchodów 36. Światowego Dnia Młodzieży. - Stajemy z tą ufnością i nadzieją, że Boże królestwo będzie w nas chronione Jego łaską. I z tym wielkim wezwaniem, do którego zachęca nas papież Franciszek, stawiając nam w orędziu przykład św. Pawła, abyśmy wstali i byli świadkami tego, co Bóg nam ofiarował - powiedział biskup.

Z okazji 10. rocznicy święceń biskupich ordynariusz radomski otrzymał kopię obrazu MB Świętorodzinnej, który podczas Jerycha Rodzin nawiedził ponad 300 świątyń. Obrazowi towarzyszyły relikwie św. Joanny Beretty Molli oraz świętych Zelii i Ludwika Martinów, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po liturgii z koncertem i świadectwem wystąpił kwartet chrześcijańskich raperów „Muode Koty”. Po nim konferencję dla młodych wygłosił bp Solarczyk.

Źródło:ekai