Już ponad 350 tys. wiernych z całego świata wylosowało świętego patrona na 2024 rok

2024-02-05 18:14
Św. Faustyna Kowalska
Autor: wikipedia.org Św. Faustyna Kowalska

Tradycyjnie na początku każdego roku, we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie rocznych patronów. Dzięki stronie www.faustyna.pl i elektronicznemu losowaniu, zrobiło to już ponad 350 tys. wiernych z całego świata.

Losowanie nie tylko dla zakonnic jest możliwe od 1 stycznia 2017 r. na stronie www.faustyna.pl. Sama praktyka jest tradycją w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Należąca do niego św. Siostra Faustyna opisała w „Dzienniczku” losowanie patrona na rok 1935.

„Po przeżegnaniu zaczęło się ciągnienie patronów. Kiedy się zbliżyłam do obrazeczków, na których są napisani patroni, wzięłam bez namysłu, jednak nie czytając zaraz, chciałam się przez parę minut umartwić. Wtem słyszę głos w duszy: ‘Jestem twoim patronem, czytaj’. W tej chwili spojrzałam na napis i przeczytałam: ‘Patron na rok 1935 - Najświętsza Eucharystia’. Serce mi zadrgało z radości” - brzmi fragment „Dzienniczka” opisujący ten moment.

Wraz z patronem każda zakonnica otrzymuje intencję, w której ma się modlić oraz przesłanie na cały rozpoczynający się rok. Patronów losują również osoby związane ze zgromadzeniem: kapłani, współpracownicy, członkowie i wolontariusze stowarzyszenia „Faustinum”, przyjaciele oraz uczestnicy grupy „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” na Facebooku. 

- Wylosowani patroni wyjątkowo odpowiadają na potrzeby i życiowe sytuacje ludzi. Warto mieć takie święte towarzystwo, bo mieszkańcy Nieba chcą i pomagają, jeśli ich o to prosimy. O skuteczności ich działania świadczą liczne świadectwa - zachęcają siostry z krakowskich Łagiewnik. Na stronie internetowej zgromadzenia w polskiej wersji językowej można wylosować 1 z 200 patronów, a na stronach w innych językach jednego ze 100.

Źródło:ekai