Komitet Organizacyjny ŚDM: sierpniowa impreza tylko z papieżem

2023-06-09 22:23
ŚDM Lizbona 2023 - plakat
Autor: CDMAL ŚDM Lizbona 2023 - plakat

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie nie odbędą się bez udziału papieża Franciszka- podały portugalskie media za lokalnym komitetem organizującym to wydarzenie. To odpowiedź na pytanie lizbońskiego dziennika “Publico”, co się stanie w sytuacji, gdyby Franciszek z powodów zdrowotnych nie mógł przybyć do portugalskiej stolicy na ŚDM, pomiędzy 1 a 6 sierpnia 2023 r. - Światowe Dni Młodzieży nie odbywają się bez papieża – napisał komitet.

Organizatorzy ŚDM twierdzą, że w sytuacji niedomagań zdrowotnych papieża Franciszka, który w środę przeszedł operację przepukliny rozetnej jamy brzusznej i przebywa w klinice Gemelli w Rzymie, konieczne będzie przełożenie wydarzenia. Podkreślają, że papieża nie mógłby zastąpić w Lizbonie żaden inny hierarcha kościelny.

Zaplanowane na 1-6 sierpnia Światowe Dni Młodzieży mają zgromadzić ponad 1 mln młodzieży z ponad 180 państw świata. Najpierw impreza planowana była na 2022 r., ale w związku z wybuchem pandemii Covid-19 w 2020 r. Stolica Apostolska w porozumieniu z Konferencją Episkopatu Portugalii odroczyła to wydarzenie.

Źródło: ekai