Papież Franciszek o beatyfikacji Wyszyńskiego! Co powiedział?

2021-09-08 18:47
Papież pozdrowił polskich pielgrzymów. Co powiedział?
Autor: episkopat.pl Papież pozdrowił polskich pielgrzymów. Co powiedział?

Papież Franciszek pozdrowił Polaków! W swoich słowach wspomniał o zbliżającej się beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. W dalszej części artykułu publikujemy pełny tekst pozdrowień.

Pozdrowienia od papieża Franciszka dla Polaków. Głowa Kościoła nie zapomniała o zbliżającej się beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystość zaplanowano na niedzielę 12 września. Rozpocznie się o godzinie 12 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Czytaj także: Prymas Tysiąclecia. O kardynale Wyszyńskim w rozmowie z Prymasem Polski

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

"Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków! Wyrażam radość z bliskiej już beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Niech duchowy testament Prymasa Tysiąclecia: „Wszystko postawiłem na Maryję”, i ufność Matki Elżbiety Róży pokładana w Krzyżu Chrystusa będą zawsze mocą waszego narodu. O kardynale Wyszyńskim święty Jan Paweł II wypowiedział historyczne słowa: „Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego Papieża Polaka… gdyby nie było Twojej wiary, nie cofającej się przed więzieniem i cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei, Twojego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła”. Niech Bóg błogosławi Polskę niech wspierają was wasi wielcy święci błogosławieni!"

Prymas Tysiąclecia cz_1