Papież mianował swego asystenta ds. zdrowia

2022-08-04 14:19
 Światowy Dzień Ubogich: Papież Franciszek wydał orędzie!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Ojciec Święty mianował pana Massimiliano Strappetti, pielęgniarza koordynatora Dyrekcji Zdrowia i Higieny, swoim osobistym asystentem ds. zdrowia – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

To on nalegał na operację jelita grubego w lipcu 2021 roku: „Uratował mi życie”

– wyjawił 1 września 2021 w wywiadzie dla radia Cope Ojciec Święty.

I on pojawił się obok Papieża w jego pierwszym publicznym spotkaniu, na Anioł Pański 11 lipca 2021 roku, po przebytej operacji, wraz z „małymi przyjaciółmi” Ojca Świętego: pacjentami oddziału onkologii dziecięcej szpitala Gemelli.

Watykan ogłosił nominację Massimiliano Strappettiego w jednolinijkowym oświadczeniu wydanym w czwartek. Strappetti, koordynator pielęgniarski watykańskiego departamentu zdrowia, towarzyszył Franciszkowi w trudnej podróży do Kanady w zeszłym miesiącu - podaje abcnews.com.

Portal podkreśla także, że papież miał szereg problemów zdrowotnych w ciągu ostatniego roku, najbardziej znaczące napięcia więzadeł w prawym kolanie, które znacznie zmniejszyły jego mobilność. Po miesiącach zabiegów magnetycznych i laserowych Franciszek może pokonywać krótkie dystanse z laską lub chodzikiem, choć korzysta również z wózka inwalidzkiego.