Termometry pokażą nawet 35 stopni. To będzie upalny weekend

2022-08-04 10:44
Upał w Polsce! Termometry pokażą 30 stopni. Znamy daty
Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne Synoptycy zdradzają szczegóły pogody, zobaczcie sami, co nas czeka w najbliższych dniach!

Wszystko wskazuje na to, że sierpień będzie słoneczny i upalny. Najlepszym potwierdzeniem jest jego początek. W najbliższy weekend na naszych termometrach zobaczymy nawet 35 stopni! Gdzie będzie najcieplej?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami. Synoptycy wydali alerty pierwszego i drugiego stopnia. Obejmują one niemal całą Polskę, z wyjątkiem północno-wschodnich wschodnich krańców kraju. Na obszarach objętych ostrzeżeniem temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza, a miejscami nawet sięgną 36 stopni - podaje Polska Agencja Prasowa. 

W czwartek (4.08) upalnie będzie też na południu i w centrum kraju. Tam odnotujemy od 30 do 32 stopni. Na zachodzie upał zdecydowanie się pogłębi. Termometry wskażą od 32 do 35 stopni, a na krańcach zachodnich od 35 do 38 stopni w cieniu

W piątek, 5 sierpnia mogą pojawić się przelotne burze, natomiast temperatura wyniesie od 21°C do 23°C na Pomorzu. Na zachodzie i w centrum kraju temperatury wzrosną do 35°C. W sobotę i niedzielę na termometrach około 26°C. Na tę chwilę niezapowiadane są opady ani burze.