Pielgrzymi ewangelizowali w Parku Oliwskim w Gdańsku

2022-04-25 14:51
Park Oliwski w Gdańsku
Autor: Karol Stańczak/parkoliwski.gdansk.pl Park Oliwski w Gdańsku

Pielgrzymi z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki nie tylko co roku podążają na Jasną Górę. W niedzielę podjęli również trud ewangelizacji w Parku Oliwskim. Tym samym rozpoczęli duchowe przygotowania do jubileuszowej, 40. pielgrzymki, która latem wyruszy do Matki Bożej Częstochowskiej.

Organizatorzy - kapłani i wolontariusze spotkali się najpierw na dziękczynnej mszy św. w archikatedrze oliwskiej. Dziękowali za 40 lat istnienia Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i wszelkie łaski, których Pan Bóg udzielił w tym czasie. Jednocześnie popłynęła prośba o Boże błogosławieństwo dla wszystkich dobrodziejów, gospodarzy, osób zaangażowanych w organizację i uczestników kolejnych pielgrzymek.

Druga część wydarzenia miała miejsce w Parku Oliwskim. Kapłani i osoby związane z gdańską grupą pielgrzymkową zorganizowali ewangelizację dla mieszkańców i turystów. W specjalnie przygotowanym namiocie można było obejrzeć banery ze zdjęciami z kilku pierwszych pielgrzymek na Jasną Górę. Były także śpiewy i tańce. Aktywności przygotowane przez pielgrzymów cieszyły się sporym zainteresowaniem. Wiele osób rozmawiało z kapłanami, siostrą zakonną i pielgrzymami, którzy przybliżyli charakter pielgrzymki i zachęcali do wzięcia w niej udziału.

Ks. Łukasz Grelewicz, kierownik Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaprosił na kolejne, jubileuszowe wydarzenia w maju. - Zaczęliśmy ewangelizacji, ale przed nami jeszcze pielgrzymkowe wspomnienia w sobotę 14 maja w auli św. Jana Pawła II w Gdańsku. Kulminacyjnym wydarzeniem będzie Festyn Trzech Pielgrzymek 28 maja w sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Nie ograniczamy się tylko do dotychczasowych uczestników. Czekamy też na tych, którzy jeszcze nie pielgrzymowali z nami – dodał ks. Grelewicz.

Źródło: KAI