Powołano Obserwatorium ds. objawień maryjnych

2023-04-13 18:12
Maryja Dziewica Królowa Niebios
Autor: Pixabay Maryja Dziewica Królowa Niebios

Papieska Międzynarodowa Akademia Maryjna utworzyła Obserwatorium ds. objawień i zjawisk mistycznych związanych z postacią Najświętszej Maryi Panny. Jego celem będzie badanie objawień, łzawień, duchowych przesłań, stygmatów i innych zjawisk mistycznych zarówno z przeszłości, jak i aktualnych, co do których nie wypowiedziały się jeszcze władze kościelne.

Jak wyjaśnia w komunikacie prasowym przewodniczący akademii, ważne jest wyjaśnienie tych kwestii, „ponieważ często rzekome przesłania powodują zamęt, szerzą niepokojące apokaliptyczne wizje lub nawet oskarżenia pod adresem Papieża i Kościoła. Jak Maryja, Matka Kościoła, mogłaby podważać jego integralność lub siać strach i zachęcać do sprzeciwu, Ona, która jest Matką Miłosierdzia i Królową Pokoju? – pisze o. Stefano Cecchin OFM.

Powstałe dziś obserwatorium ma zapewnić konkretne wsparcie dla badań, uwierzytelniania i prawidłowego rozpowszechniania takich wydarzeń, zawsze w zgodzie z magisterium Kościoła, kompetentnymi władzami i normami obowiązującymi w tym zakresie ze strony Stolicy Apostolskiej. Jak zapewnia włoski franciszkanin nowa instytucja będzie działać w sposób systematyczny, strategiczny, multidyscyplinarny i profesjonalny.

Papieska Międzynarodowa Akademia Mariologiczna jest jedną z siedmiu akademii papieskich podporządkowanych Papieskiej Radzie do Spraw Kultury, zajmująca się propagowaniem wiedzy o osobie i kulcie Najświętszej Maryi Panny. Akademia odpowiada za katedrę studiów mariologicznych Bł. Jana Dunsa Szkota na rzymskim Antonianum.  Od 1950 zorganizowała kilkanaście międzynarodowych kongresów, od 2000 roku nazywane są Międzynarodowymi Kongresami Maryjno-Mariologicznymi. Jej członkami byli m.in.  św. Jan XXIII, św. Jan Paweł II,  bł. Paweł VI, kard. Stefan Wyszyński, Alfredo Ottaviani, Franz König czy Ignace de La Potterie SJ. 

Źródło: info.wiara.pl