Rozdano tegoroczne Feniksy! Kto zdobył nagrodę?

2022-09-30 11:26
Rozdano tegoroczne Feniksy! Kto zdobył nagrodę?
Autor: episkopat.pl Rozdano tegoroczne Feniksy! Kto zdobył nagrodę?

Trwają XXVII Targi Wydawców Katolickich. Podczas wydarzenia przyznano tegoroczne Feniksy. Kto zdobył nagrodę główną? Sprawdź szczegóły.

Przyznano Feniksy

Podczas XXVII Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się od 29 września do 2 października w Warszawie, przyznano tegoroczne Feniksy. Nagrodę Główną Złotego FENIKSA 2022 otrzymał biblista ks. prof. Roman Bartnicki.

Ks. prof. Roman Bartnicki został nagrodzony Złotym Feniksem za imponujący dorobek naukowy w zakresie nauk teologicznych i biblistyki oraz za trwały wkład w życie Kościoła i rozwój polskiej nauki i życia akademickiego, w tym realizację dzieła przekształcenia Akademii Teologii Katolickiej w Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Czytaj także: Zmarł „Boży przemytnik”. Brat Andre miał 94 lata

Kapituła Nagrody przyznała również Feniksy specjalne. Jednym z laureatów został bp Antoni Pacyfik Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej, za m.in. niezachwianą postawę w działaniach podejmowanych na rzecz obrony wartości cywilizacji chrześcijańskiej, Kościoła i Ojczyzny.

Feniksa Specjalnego „medialnego” otrzymał natomiast abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, w uznaniu dziesięcioletniego okresu przewodniczenia Radzie Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu, które było czasem dzielenia się Prawdą Ewangelii, troski o wizerunek Kościoła i ewangelizację, przekazywania nadziei oraz obrony wartości religijnych i patriotycznych.

Przyznano także nagrody i wyróżnienia w 19 kategoriach konkursowych. Uroczysta gala wręczenia Nagród odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 19.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

KAI / BP KEP