Ruszyły zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Dominikańską na Jasną Górę

Pod hasłem „Idźcie i głoście” 3 sierpnia wyruszy z bazyliki św. Trójcy w Krakowie piesza pielgrzymka dominikańska na Jasną Górę. Do udziału w pielgrzymce można się zgłaszać wyłącznie drogą internetową.
Tegoroczne hasło pielgrzymki celowo jest powtórzeniem hasła z 2021 roku. Jest „pomostem” między dwoma jubileuszami: zeszłorocznym 30-lecia istnienia Pielgrzymki Dominikańskiej, a tegorocznym 800-lecia przybycia Braci Kaznodziejów do Polski.
Zapisy na pielgrzymkę dominikańską odbywają się wyłącznie za pomocą formularza na stronie internetowej: pielgrzymka.dominikanie.pl. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, miejsce zostaje zarezerwowane na 4 godziny. Należy w tym czasie opłacić rejestrację – jest to możliwe jedynie poprzez system płatności elektronicznych. Dopiero zaksięgowanie wpłaty jest równoznaczne z poprawnym ukończeniem procesu zapisu. Na pielgrzymkę można się zapisać do 17 lipca.
Na dominikański szlak wyruszają różne grupy. Pierwszy raz w historii Pielgrzymki Dominikańskiej będzie szła grupa Rafael. Skierowana jest do osób w wieku od 25 do 40 lat. - W tej grupie chcemy skupić się na budowaniu bliskości i wierności z Bogiem i z drugim człowiekiem, odkrywając również swoje powołanie. Zapraszamy osoby szukające swojego miejsca na ziemi, chcące rozpoznać działanie Boga i uwrażliwić się na Jego głos, aby podejmować w swoim życiu odważne decyzje – piszą dominikanie, zapraszając w szczególności osoby po studiach oraz pracujące.
Wśród pielgrzymkowych grup jest Dziewiętnastka, czyli grupa młodzieży szkół średnich. Idzie na czele pielgrzymki, mogą w niej uczestniczyć osoby w wieku 15-20 lat. Starsi, zwłaszcza maturzyści i studenci, mogą zapisać się do jednej z dwóch grup Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka”.
Dominikańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła po raz pierwszy w 1993 roku. Wcześniej jako słynna grupa Dziewiątka, organizowana przez Duszpasterstwo Akademickie „Beczka”, była częścią Pielgrzymki Krakowskiej. Dziewiątka przyciągała tak wielką liczbę pielgrzymów z całej Polski, że konieczne stało się utworzenie osobnej pielgrzymki.
Źródło: KAI
Polecany artykuł: