Wadowice: dziś rusza Zjazd Dużych Rodzin

2022-07-01 16:21
Zjazd Dużych Rodzin
Autor: zjazd.3plus.pl

W piątek w Wadowicach rusza X Zjazd Dużych Rodzin. Hasłem tegorocznego wydarzenia są słowa „Nie lękajcie się. Jest rodzina!”. W dzisiejszych czasach ma ono szczególne znaczenie, ponieważ odnosi się też do przyjmowania gości z Ukrainy – podkreśla Judyta Kruk, rzeczniczka prasowa Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

Na tegoroczny Zjazd zaprosiliśmy również rodziny ukraińskie oraz nasze duże rodziny, które w tym roku przyjmowały ukraińskich gości u siebie. Rodzina znów okazała się miejscem, które może wspierać, które jest przestrzenią bezpieczeństwa” – podkreśliła Judyta Kruk. „Będziemy też rozmawiać o wyzwaniach dużych rodzin. Odbędą się panele społeczno-ekonomiczny i lifestylowy, w które będzie można włączyć się online” – poinformowała rzeczniczka prasowa Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Części warsztatowo-panelowe zarezerwowane są tylko dla uczestników Zjazdu, natomiast pozostałe wydarzenia są otwarte dla wszystkich. W sobotni wieczór wystąpi Joszko Broda i zespół Czeremszyna.

W tym roku Zjazd odbywa się w mieście szczególnym dla rodzin – Wadowicach, gdzie urodził się patron rodzin – św. Jan Paweł II. „W niedzielę zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy św., która odbędzie się w tamtejszej bazylice. Będziemy wspominać św. Jana Pawła II i wspólnie odkrywać jak wielką wartością są relacje i więzi, oraz wspólnie zastanawiać się, jak budować silną rodzinę, biorąc na siebie odpowiedzialność posiadania wielu dzieci” – zaznacza Judyta Kruk.

Szczegółowy program X Zjazdu Dużych Rodzin wraz z listą prelegentów zaproszonych na wydarzenie, można znaleźć na stronie internetowej: https://zjazd.3plus.pl/. Organizatorem jest Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” we współpracy z Miastem Wadowice. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” jest stowarzyszeniem, które od 2007 roku promuje walory płynące z zakładania dużych rodzin oraz inicjuje działania zmierzające do sprawiedliwego traktowania rodzin wielodzietnych przez polski system prawny. Związek zrzesza ok. 7000 rodzin z całej Polski. Jest członkiem Europejskiej Federacji Dużych Rodzin (ELFAC).

Źródło:ekai