Watykan: spotkanie papieża z dziećmi wrocławskiej Kliniki Onkologii

2023-05-29 12:41
Papież Franciszek w szpitalu
Autor: PAP/EPA

Dziś rano papież Franciszek przyjął na audiencji polskie dzieci chore na raka. To mali pacjenci Kliniki Onkologii we Wrocławiu. „Jezus jest zawsze obok nas, aby dać nam nadzieję. Zawsze, nawet w czasie choroby, nawet w najbardziej bolesnych chwilach, nawet w najtrudniejszych momentach: Pan jest przy nas!” – zapewnił Ojciec Święty.

Papież podziękował dzieciom, ich rodzinom i lekarzom za wizytę. „Jak powiedzieć 'dziękuję, witam' po polsku?. Cieszę się, że Was widzę i pozdrawiam”- zaczął Franciszek.

Ojciec Święty zachęcił dzieci, aby byli Apostołami Bożej miłości. - Wasza droga przez życie jest nieco trudna, drogie dzieci, ponieważ musicie się leczyć, pokonywać chorobę lub żyć z chorobą: to nie jest łatwe. Wiele razy w życiu znajdujemy się w sytuacji, w której nie mamy siły, by iść dalej. Ale Wy, nigdy nie jesteście sam! Jezus jest zawsze blisko, mówi do Was: "Idź, idź naprzód! Ja jestem z tobą. Wezmę Cię za rękę, tak jak wtedy, gdy byłeś dzieckiem uczącym się stawiać pierwsze kroki" – powiedział Franciszek.

Ojciec Święty zapewnił: „Jezus jest zawsze obok nas, aby dać nam nadzieję. Zawsze, nawet w czasie choroby, nawet w najbardziej bolesnych chwilach, nawet w najtrudniejszych momentach: Pan jest przy nas!” i dodał: „Także członkowie Waszych rodzin, Wasi lekarze, Wasi przyjaciele pomogą iść Wam naprzód. Pomyślcie o Waszej matce, która Was urodziła i o Waszym ojcu”.

Papież zwrócił uwagę, że „jeśli ktoś czuje się samotny i opuszczony, niech nie zapomina, że Matka Boża jest zawsze przy nas, zwłaszcza gdy odczuwamy ciężar choroby ze wszystkimi jej problemami”. „Ona jest blisko, tak jak była blisko swego Syna Jezusa, gdy wszyscy Go opuścili. Maryja jest zawsze obok nas, ze swoją matczyną czułością. Często myślmy o Matce Bożej odmawiając Zdrowaś Maryjo” – powiedział Franciszek.

Źródło:ekai