XI Tydzień Wychowania. Kiedy go obchodzimy? [DATA]

2021-09-06 18:06
XI Tydzień Wychowania. Kiedy go obchodzimy?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne XI Tydzień Wychowania. Kiedy go obchodzimy?

Już w połowie września rozpocznie się XI Tydzień Wychowania. W związku z tym biskupi napisali specjalny List Pasterski Episkopatu Polski z okazji XI Tygodnia Wychowania w Polsce, który będziemy obchodzić w dniach 12-18 września br.

XI Tydzień Wychowania

W blasku ojcostwa św. Józefa” - pod tym hasłem odbędzie się tegoroczny Tydzień Wychowania. W związku z wydarzeniem biskupi napisali Listo Pasterski Episkopatu Polski. - W Roku św. Józefa otrzymujemy piękny przykład wychowawcy z sercem otwartym na Boga. Św. Józef jest dla nas wzorem człowieka słuchającego Słowa Bożego, a zarazem, jak to określił św. Jan Paweł II, wcielonym wzorem posłuszeństwa Bogu – czytamy w Liście.

Czytaj także: Jubileusz 50-lecia CCEE: Weźmie w nim udział przewodniczący KEP [DATA]

Kard. Stefan Wyszyński

Biskupi podkreślili, że w tym roku Tydzień Wychowania bardzo mocno splata się również z osobą Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. - Jego życie i nauczanie są świadectwem postawy ojcostwa na wzór św. Józefa – napisali.

Rodzice

Autorzy Listu zwrócili uwagę także na wyzwania, jakie stoją dziś przed rodzicami, wychowawcami i duszpasterzami, które mogą rodzić niepokój i lęk. - W związku z pandemią, która dotknęła nas wszystkich, jeszcze wyraźniej ujawniły się obecne w wielu rodzinach obawy i problemy. W żaden sposób nie wolno się jednak poddawać i ulegać złym myślom. Każdy problem trzeba przekształcić w twórczą szansę. Takie jest życie św. Józefa. Patrzy na wszystko z wiarą i spokojem – zaznaczyli.

Czytaj także: Z Częstochowy do Rzymu - na piechotę! 19-latek zrobił to w intencji Kościoła w Polsce

- Podejmujmy piękne dzieło wychowania ufając, że jego owoce są niezniszczalne i pozostają na wieki. Pamiętajmy o głębokich słowach Kardynała Stefana Wyszyńskiego: Na grobie każdego nauczyciela napisać można «Non omnis moriar» – «nie umarłem wszystek» – bo żyjesz w dzieciach, które wychowywałeś”– zachęcili biskupi.

Pełną treść listu można znaleźć na stronie Konferencji Episkopatu Polski, czyli >>TUTAJ<<.

Prymas Tysiąclecia cz_2