Znamy daty Dni w Diecezjach przed ŚDM 2023

2022-03-31 8:47
ŚDM Lizbona 20203
Autor: Oficjalny profil Światowych Dni Młodzieży

Dni w Diecezjach, poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, odbędą się od 26 do 31 lipca 2023 r. W tym czasie pielgrzymów z całego świata przyjmie 17 portugalskich diecezji, w tym dwie obejmujące tereny wyspowe.

Algarve, Angra, Aveiro, Beja, Braga, Bragança-Miranda, Coimbra, Évora, Funchal, Guarda, Lamego, Leiria-Fátima, Portalegre-Castelo Branco, Porto, Viana do Castelo, Vila Real i Viseu - te portugalskie diecezje przyjmą pielgrzymów, którzy przed tygodniem wydarzeń centralnych w Lizbonie, będą chcieli lepiej poznać lokalny Kościół i spędzić czas z mieszkańcami Portugalii. Informację o datach Dni w Diecezjach przekazał Komitet Organizacyjny ŚDM.

Wzorem poprzednich edycji, pielgrzymi, którzy sami wybiorą diecezję, do której chcą się udać i odpowiednio wcześniej się w niej zarejestrują, będą zaproszeni do udziału w programie duchowym i kulturalnym, przygotowanym przez każdą z diecezji. Zamieszkają w większości u portugalskich rodzin, co także jest ważnym i cenionym elementem tego etapu spotkania młodych. Organizatorzy nie podali jeszcze kosztu udziału w Dniach w Diecezjach.

Tradycja organizowania Dni w Diecezjach, poprzedzających spotkanie młodzieży z całego świata z Ojcem Świętym, sięga 1997 r., kiedy ŚDM odbywały się w Paryżu. Koordynacją udziału polskich pielgrzymów w spotkaniu w Lizbonie zajmuje się Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM, którym kieruje ks. Tomasz Koprianiuk. 37. Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odbędą się w dniach 1-6 sierpnia 2023 r. pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

Źródło: KAI