Aplikacja rowerowa „Pomorze Zachodnie” najlepsza w Polsce?

2023-02-10 14:43
apka
Autor: materiały prasowe

Mobilny przewodnik po trasach rowerowych i atrakcjach Pomorza Zachodniego doceniony w konkursie Mobile Trends Awards.

Działająca od ubiegłego roku aplikacja została nominowana do nagrody w kategorii „czas wolny”. Głosowanie - za pośrednictwem mediów społecznościowych - właśnie wystartowało i potrwa do 16 lutego. Rowerowa „apka” Pomorza Zachodniego została uruchomiona w ubiegłym roku. Do tej pory ściągnęły ją już prawie 24 tysiące osób. W aplikacji znajdują się bardzo szczegółowe, na bieżąco aktualizowane opisy tras, lokalnych atrakcji, zabytków, pomników przyrody. Znaleźć w niej można również retrospekcje czy np. modele 3D zwierząt chronionych gatunków. Jest też dużo praktycznych informacji dla podróżujących po regionie, które pomogą dojechać na pole namiotowe, kemping, serwis rowerowy i w inne Miejsca Przyjazne Rowerzystom.

Teraz aplikacja obejmuje ponad 1100 km tras oraz budowane drogi rowerowe. Nawiguje również poza trasami. Dostępnych jest kilka podkładów mapowych oraz nawigacja oparta o dane OpenStreetMap, dzięki czemu użytkownik może sobie sam wygenerować wycieczkę z pokazaniem nawierzchni i profilu terenu. Informacji o trasach rowerowych i najciekawszych miejscach Pomorza Zachodniego można wysłuchać w języku polskim, niemiecki, angielskim i ukraińskim. Opisy również zostały przygotowane w czterech językach.

Najlepszą aplikację wybierze Kapituła Konkursowa, w której skład wchodzą eksperci od lat związani z branżą mobile. Ale istotne będą również punkty od internautów. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych: Facebook i Linkedin. Mobile Trends Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej.