Areszt dla podejrzanego o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa w Koszalinie

2021-10-06 13:22
Podejrzany o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa w Koszalinie trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie
Autor: Materiały prasowe

Zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa usłyszał w środę 43-letni Tomasz S. Mężczyzna jest podejrzany o zabicie 59-letniego koszalinianina i usiłowanie zabójstwa 31-latka. Do obydwu zdarzeń doszło w mieszkaniu przy ulicy Staszica w Koszalinie.

Jak nam powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, prokurator Ryszard Gąsiorowski, oskarżony przyznał się do obu czynów, jednak odmówił składania wyjaśnień i udzielania odpowiedzi na pytania śledczych. Tomasz S. dodał, że do Koszalina przyjechał na początku bieżącego roku i tutaj podejmował dorywcze prace z których się utrzymywał. W styczniu br. wyszedł z więzienia. Jak powiedział prokuratorowi, był skazany za czyny przeciwko mieniu oraz zdrowiu i życiu. Za jakie konkretnie – to wyjaśni dalsze śledztwo.

Znane są już wyniki sekcji zwłok ofiary. Ustalono, że pokrzywdzony otrzymał liczne ciosy w głowę, ale nie one pozbawiły go życia. Do zgonu doszło na skutek uduszenia. Policja i prokuratorzy zabezpieczyli ślady w mieszkaniu oraz telefony podejrzanego i pokrzywdzonych.

Według ustaleń policji, 43-latek w nocy z niedzieli na poniedziałek miał odwiedzić 59-latka w jego mieszkaniu przy ulicy Staszica w Koszalinie. Następnie pojawił się w nim kolejny mężczyzna, którego 43-latek miał ranić tasakiem. Ranny mężczyzna zdołał uciec z mieszkania i zaalarmować sąsiadów, ci wezwali policję i pogotowie, które zabrało go do szpitala. Zanim policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, 43-latek uciekł. Policjanci ujęli go kilka godzin później przy dworcu kolejowym w Koszalinie.