Będzie więcej mieszkań w Ustce

2021-10-12 14:46
W Ustce powstają nowe mieszkania w ramach UTBS
Autor: Materiały prasowe

Dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego, Usteckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje w sumie 44 mieszkania.

Budowa bloku przy ul. Bakuły 10-12, w którym miasto będzie dysponowało 11 mieszkaniami, już trwa. Inwestycja ma zakończyć się w lipcu 2022 r. Planuje się przede wszystkim przenieść tam lokatorów z budynków przeznaczonych do rewitalizacji. Ponadto jedno mieszkanie będzie zarezerwowane dla lekarza, chętnego do podjęcia pracy w usteckich przychodniach. Zapowiadane jest otwarcie drugiej przychodni POZ, więc potrzeby w tym zakresie na pewno się zwiększą. Jeśli zostaną jeszcze wolne lokale, będą zasiedlane zgodnie z listą oczekujących na przydział.

Na budowę budynku przy ul. Bakuły Ustka otrzymała 321 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz 2,2 mln zł z Funduszu Dopłat BGK. Miasto otrzymało również ok. 679 tys. zł – przeznaczone są na wsparcie inwestycji Usteckiego TBS realizowanej przy ul. Polnej 18. Powstają tam 33 mieszkania, z partycypacją i preferencją dla mieszkańców Ustki (zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada tego roku). Wartość obu inwestycji to kwota ponad 10 mln złotych.