Coś dla małżeństw

2024-01-23 15:41
małżeństwo
Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Kolejne spotkania w ramach programu „Na Miłość i Życie” zaplanowano w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Są to zajęcia dla małżonków w formie wykładowo- warsztatowej, które pomagają w odbudowaniu relacji i jedności w małżeństwie.

Najbliższy program „Na Miłość i Życie”, w którym można wziąć udział odbędzie się 27 stycznia i 3 lutego w sali 103 przy koszalińskiej katedrze. Wciąż można zdecydować się na udział. To propozycja dla małżeństw sakramentalnych z różnym stażem, które chcą walczyć o swój związek, naprawić lub pogłębić relację.

- Ksiądz Jarek Szymczak i Agnieszka Rogalska, żona ,matka stworzyli te programy. Tych programów jest aż 9 stopni i pierwszy zwie się Ja+Ty=My , chodzi w nim o to, żeby małżonkowie wiedzieli, że od momentu zawarcia sakramentu małżeństwa z sobą, oni są już „my”. Program ten to jest typowy program antropologiczny, bo wszelkie problemy, które się pojawiają w małżeństwie są z reguły na bazie antropologicznej, czyli tej ludzkiej. Program składa się z sześciu sesji tematycznych i każda sesja trwa trzy godziny. Zaczyna się od wykładu, najczęściej księdza, po tym wykładzie pary trenerskie prowadzą warsztat, który jest pogłębieniem wcześniejszego tematu . Na trzecią godzinę małżonkowie siadają i przeprowadzają dialog małżeński, dostają do tego skrypty z pytaniami i rozmawiają. Wielu z nich mówią, że nigdy w życiu by sobie takich pytań nie zadali. Podkreślam, że to nie jest terapia, żeby uspokoić wszystkich, i że w tym programie małżonkowie pracują ze sobą

-wyjaśnia ks. Piotr Wieteska, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Szczegóły oraz zapisy przez formularz na stronie www.miloscizycie.pl Koszt udziału to dobrowolna ofiara.

Listen to "ks. Piotr Wieteska, diecezjalny duszpasterz rodzin" on Spreaker.