Diecezjalna pielgrzymka oraz Spotkanie Młodych w Skrzatuszu już w ten weekend

2021-09-16 15:41
Skrzatusz
Autor: brak danych

Sobota to dzień, w którym na wspólną modlitwę i uwielbienie do Skrzatusza przyjeżdża młodzież. Natomiast w niedzielę w odpuście diecezjalnym uczestniczą wierni w każdym wieku, z różnych zakątków diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Uroczystości w Skrzatuszu rozpoczną obchody 50-lecia diecezji.

Tegoroczne Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu odbędzie się pod hasłem „Zacznij od nowa". Młodzież zgromadzi się w Sanktuarium w sobotę 18 września. Spotkanie rozpocznie się o 15.00 koncertem ewangelizacyjnym zespołu „FULL POWER SPIRIT”. Następnie zgromadzeni obejrzą inscenizację przygotowaną przez Wspólnotę Cenacolo pt. „Ocaleni przez obdarowanie miłością”. Młodzież będzie miała także czas dla bliźniego, na prywatną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu czy spowiedź. Spotkanie zwieńczy uroczysta Msza Święta z uwielbieniem. Jej początek około 19.30.

Sanktuarium w Skrzatuszu
Autor: Diecezja koszalińsko-kołobrzeska

Z kolei w niedzielę, 19 września do Bazyliki Matki Bożej Bolesne w Skrzatuszu zaproszeni są wszyscy z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na odpust. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.30 modlitwą, śpiewem i nabożeństwem. Niedzielni pielgrzymi także będą mieli okazję obejrzeć inscenizacją wspólnoty Cenacolo. W samo południe przy ołtarzu polowym odbędzie się odpustowa Msza św., a o godz. 15:00 nabożeństwo maryjne z zawierzeniem diecezji w opiekę Matki Bożej Bolesnej.

-Wspaniałe jest to, że uroczystości w Skrzatuszu rozpoczną obchody jubileuszu naszej diecezji. Właśnie rozpoczyna się 50-ty rok istnienia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Ten jubileuszu pozwala nam mówić, że jesteśmy od 50 lat już w naszym domu. Pokazuje, że ta diecezja, choć poskładana i mieszkają w niej ludzie napływowi z różnych stron polski dziś już ma swoją historię i my, jako diecezjanie czujemy się już u siebie- powiedział ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Do Skrzatusza można wybrać się indywidualnie lub zapytać o wyjazd zorganizowany w swojej szkole lub parafii. Ważna informacja dla tych, którzy nie będą mogli być na miejscu w Skrzatuszu: wydarzenia z Sanktuarium będą transmitowane w telewizji internetowej Dobre Media.