Disco polo w słupskim teatrze

2024-02-07 14:41
Jesteś szalona- spektakl
Autor: Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku materiały promocyjne

Najnowsza premiera w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku nawiązuje do muzyki disco polo. Spektakl zatytułowany „Jesteś szalona” to komedia muzyczna, wypełniona hitami tego nurtu, ale w różnych aranżacjach od rocka po jazz. Opowiada o wakacyjnej miłości, a akcja dzieje się w nadmorskim kurorcie w latach 90. Scenariusz powstał specjalnie na potrzeby słupskiego teatru.

-Chcemy przygotować rozrywkową pozycję skierowaną zarówno do tych, którzy pokolenie temu słuchali muzyki disco polo, jak i tych, dla których ten gatunek jest egzotycznym zjawiskiem kulturowym. Spektakl przygotuje zespół realizatorów odpowiedzialny za największy sukces Nowego Teatru, czyli przedstawienie „Mała Piętnastka – legendy pomorskie”, na czele z Tomaszem Manem

- zapowiada Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku. W spektaklu wykorzystano ponad 20 hitów disco polo. W obsadzie znaleźli się: Bożena Borek, Igor Chmielnik, Anna Grochowska, Krzysztof Kluzik, Konrad Krupiński, Katarzyna Pałka. Śpiewającym aktorom będzie towarzyszył zespół, grający muzykę na żywo pod kierownictwem Cezarego Reinerta.

Sztuka „Jesteś szalona” będzie miała premierę już w tę sobotę. Dalszy repertuar można sprawdzić na stronie nowyteatr.pl

Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Konkurs ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Listen to "Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku" on Spreaker.