Dzień Archiwisty

2023-09-29 12:24
W Koszalinie świętowano Dzień Archiwisty
Autor: pexels W Koszalinie świętowano Dzień Archiwisty

W Koszalinie świętowano Dzień Archiwisty. Został ustanowiony przez naczelnego dyrektora Archiwów Państwowych w 2019 roku. Tego dnia celebrowani są wszyscy archiwiści, ci zawodowi, społeczni i rodzinni.

- To stosunkowo młode święto. Nasze zaproszenie przyjęli archiwiści zakładowi z całego regionu. Jest ich ponad 200. W związku z ograniczoną liczbą miejsc w naszej placówce tym razem przyjechało do nas 40 archiwistów. To święto nie tylko archiwistów z Archiwum Państwowego, ale wszystkich archiwistów, którzy zajmują się i opiekują dokumentacją w swoich zakładach pracy – powiedziała Radiu Plus dyrektor AP w Koszalinie, Katarzyna Królczyk.

W Archiwach Państwowych pracuje 1600 osób, działają też archiwiści uczelniani i pracownicy archiwów wyodrębnionych. Wraz z archiwistami społecznymi to grupa licząca kilkadziesiąt tysięcy osób. W ramach Dnia Archiwisty dniach 29-30 września w oddziałach Archiwów Państwowych na terenie całego kraju odbędą się liczne wystawy, prelekcje, zwiedzanie i inne wydarzenia.

Listen to "Dzień archiwisty w Archiwum Państwowym w Koszalinie" on Spreaker.