Filharmonia Koszalińska zaprasza na ostatnie koncert karnawałowe

2024-01-24 15:12
Filharmonia Koszalińksa zaprasza na koncert Anny Ozner
Autor: materiały prasowe Filharmonia Koszalińksa zaprasza na koncert Anny Ozner

Dwa ostatnie w tym roku koncerty karnawałowe odbędą się w piątki 2 i 9 lutego w Filharmonii Koszalińskiej. Na pierwszym wystąpi muzyczne małżeństwo z Koszalina: Ewa Osada-Sobczyńska wraz z mężem Maciejem.

Tydzień później na estradzie filharmonii pojawi się kolejny w tym karnawale duet wokalny. Koncert od fortepianu poprowadzi Hadrian Filip Tabędzki - kompozytor rock-opery „Krzyżacy”, opery „Dzień świra”, muzyki do filmów „Kameleon” w reżyserii Janusza Kijowskiego i „Lejdis” w reżyserii Tomasza Koneckiego oraz licznych piosenek do wierszy i tekstów m.in. Wojciecha Młynarskiego, Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Jana Wołka, ks. Jana Twardowskiego, Wojciecha Byrskiego, Marcina Sosnowskiego, Jacka Bończyka, Adama Nowaka, Krzysztofa Feusette i Romana Kołakowskiego. Razem z Hadrianem Filipem Tabędzkim wystąpi Anna Ozner – aktorka, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, a przy tym jeszcze certyfikowana nauczycielka emisji i rehabilitantka głosu. Była związana kolejno z Teatrem Lubuskim, warszawską „Rampą” i Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Wygrywała festiwale piosenki takie, jak „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Słowiański bazar” na Białorusi czy „Face to Face” (europejski festiwal duetów musicalowych). Telewidzowie moją ją znać z występów z Kabaretem Moralnego Niepokoju i programów „The Voice of Poland” lub „Twoja twarz brzmi znajomo”. Anna Ozner pisze piosenki na konkursy dla dzieci i młodzieży, prowadzi zajęcia i terapię głosu w swoim studiu wokalnym w Warszawie, autorskie warsztaty w całej Polsce. Jako pedagog związana jest z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz fundacją „Młodzi artyści”.

Orkiestrę Filharmonii Koszalińskiej, towarzyszącą Annie Oznar i Hadrianowi Filipowi Tabędzkiemu, poprowadzi Leszek Mieczkowski, z urodzenia koszalinianin, założyciel i dyrygent Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, od 2016 roku dyrygent Sądeckiej Orkiestry Kameralnej, a od roku 2002 dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. W programie koncertu znajdą się kompozycje i opracowania autorstwa Hadriana Filipa Tabędzkiego (m.in. wokół muzyki z „Titanica” i „Ojca chrzestnego”) oraz takie filmowe przeboje, jak m.in. „Now we are free” z „Gladiatora”, „Mesecina” z „Undergroundu” czy „Where do I Begin?” z „Love Story”.