Iluminacje, jarmarki i inne świąteczne atrakcje w Słupsku

2023-12-05 15:28
koło widokowe
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Iluminacje, koło widokowe i jarmark bożonarodzeniowy- to wszystko wprowadzi mieszkańców Słupska w prawdziwie świąteczny klimat. Uroczyste odpalenie światełek w przestrzeni miejskiej 6 grudnia o godz. 17.00 na Placu Zwycięstwa. Będzie można spotkać też św. Mikołaja.

-Zapraszam mieszkańców na placu przed Ratuszem. Niewątpliwie atrakcją w tym roku będzie koło widokowe, oświetlone, które stanie przed Ratuszem i będzie takim elementem widocznym i dostępnym przez dwa miesiące. 6 grudnia o 17:00 koło rusza i to będzie ta atrakcja rozpoczynająca, ale także pojawią się Flash Moby na ratuszu czyli wyświetlane różne elementy kojarzące się ze świętami. Będzie także bogata iluminacja od ulicy Sienkiewicza przez park Sarzyńskiego, ul. Wojska Polskiego, teren przy ratuszu, następnie Grodzka w stronę biblioteki, także cały Park i Bulwary Słupskie też będą doświetlone

-mówi prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Natomiast słupski Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się podczas dwóch weekendów: 8-10 grudnia oraz 15-17 grudnia w godz. 12:00 – 19:00 na ul. Nowobramskiej. Domki wystawiennicze wypełnią się m. in. piernikami, grzańcami, garmażem świątecznym, rękodziełem i ozdobami świątecznymi. Na gości w każdym wieku, przybywających na Jarmark czekać będą też bezpłatne atrakcje przygotowane przez miasto Słupsk.

Listen to "Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska" on Spreaker.