Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego

2024-01-05 17:50
orszak
Autor: Miasto Kalisz

Orszaki Trzech a czasem nawet Czterech Króli przejdą jutro ulicami wielu miejscowości w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W Koszalinie obchody uroczystości Objawienia Pańskiego rozpoczną się Mszą św. o godz. 10 w katedrze, a po niej Orszak Trzech Króli wyruszy do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Przewodniczył będzie bp Edward Dajczak.

W Darłowie uczestnicy orszaku spotkają się o godz. 11 na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Następnie dotrą do kościoła Mariackiego.

W Kołobrzegu świętowanie rozpocznie Msza św. sprawowaną w bazylice o godz. 11.30 (bp Krzysztof Zadarko). Orszak wyruszy z centrum miasta do RCK.

W Karlinie orszak odbędzie się po raz pierwszy. Wyruszy po Mszy św. o godz. 11.15.

W Pile orszak wyruszy o godz. 15 z placu Staszica przejdzie ulicami: Konopnickiej, 11 listopada, pl. Konstytucji 3 maja, 14 lutego i ponownie dojdzie na pl. Staszica.

W Polanowie uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 11 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. o godz. 12 Orszak Trzech Króli wyruszy z rynku.

W Sławnie po Mszy św. o godz. 12.00. z kościoła mariackiego wyruszy Orszak Trzech Króli na plac Wyszyńskiego.

Słupskie. obchody rozpoczną się o godz. 11.30 Mszą św. pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Zielińskiego w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego. Radosny korowód wyruszy z ul. Piłsudskiego na Plac Zwycięstwa.

Listen to "ks Wojciech Parfianowicz" on Spreaker. Listen to "burmistrz W. Miśko i bp Zbigniew Zieliński" on Spreaker.