Kampania „Bezpieczny przejazd” w Koszalinie

2023-02-10 14:18
przejazd pkp
Autor: materiały prasowe

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zorganizowały w Koszalinie akcję edukacyjną pod nazwą „Zatrzymaj się przed torem – nie ryzykuj!”.

Zorganizowano ją przy przejeździe ze szlabanem na ulicy Franciszkańskiej. Informowano uczestników ruchu o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych i rozdawano ulotki i gadżety informacyjne. W 99 procentach przypadków to kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje na torach. Ale przewinienia jak choćby przechodzenie między zamkniętymi szlabanami to także częsty występek pieszych i rowerzystów. Najczęściej popełnianymi wykroczeniami jest wjeżdżanie na tory, gdy miga już sygnalizacja, przejazd między półrogatkami czy ignorowanie znaku stop.

akcja
Autor: materiały prasowe

W ubiegłym roku w woj. zachodniopomorskim doszło do 151 zdarzeń kolejowych, były to wypadki, potrącenia pieszych na torach czy mniej groźne zdarzenia z utknięciem za szlabanem lub wyłamanie rogatek. W ich wyniku jedna osoba poniosła śmierć, a kilka doznało poważnych obrażeń. Działanie w Koszalinie realizowane było w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”.

Listen to "akcja "Bezpieczny przejazd"" on Spreaker. Listen to "kierowca o przejazdach" on Spreaker. Listen to ""drogowe tłumaczenia" S. Świerczyński, inspektor w KR Straży Ochrony Kolei w Szczecinie" on Spreaker.