Kiedy rozbiórka „Związkowca”?

2024-03-26 13:39
Koszaliński Związkowiec nadal czeka na rozbiórkę
Autor: Cezary Grabowski Koszaliński "Związkowiec" nadal czeka na rozbiórkę

Co dalej z koszalińskim „Związkowcem”? Wieżowiec w środku miasta nadal bez zgody na rozbiórkę. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Koszalinie prowadzi rozmowy z przedstawicielami właściciela budynku oraz projektantem rozbiórki. Teraz decyzja o rozbiórce leży w rękach wojewody.

Mieszkańcy są zaniepokojeni stanem budynku i obawiają się o swoje nieruchomości przy ul. Zwycięstwa oraz Matejki.

- W urzędzie miasta i w Zarządzie Dróg Miejskich i Transportu odebraliśmy bardzo dużo telefonów od zaniepokojonych mieszkańców pobliskich nieruchomości. Domagają się zabezpieczenia ich domów specjalną siatką, która zabezpieczy elewację budynków. Zostały także zabezpieczone chodniki i przejścia dla pieszych przy „Związkowcu” tak, aby nikomu nic się nie stało. Prezydent Koszalina odesłał decyzję o rozbiórce do wojewody i to on ma podjąć decyzję, co dalej – powiedział Radiu Plus rzecznik prasowy koszalińskiego magistratu, Robert Grabowski.

Wojewoda ma miesiąc na podjęcie decyzji w sprawie rozbiórki „Związkowca”. Odwołanie jest obecnie rozpatrywane. Decyzja może zapaść do 8 kwietnia br. Możliwe jest jednak wydłużenie tego terminu, gdyby potrzebne było dostarczenie przez inwestora wymaganych dokumentów.

Listen to "Robert Grabowki, rzecznik prasowy prezydenta Koszalina" on Spreaker.