Kolejne bloki komunalne w Słupsku już gotowe

2024-01-23 15:57
Nowe budynki przy ul. Płowieckiej w Słupsku
Autor: Facebook Słupsk Nowe bloki komunalne w Słupsku.

Zakończyła się budowa bloków komunalnych w Słupsku. W budynkach przy ul. Płowieckiej powstało 57 mieszkań. Lokale są przygotowane „pod klucz”, a pięć mieszkań jest przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami.

- Za chwilę do rąk naszych 57 rodzin trafią klucze do tych mieszkań. Są to mieszkania jedno, dwu, trzy i czteropokojowe. Co bardzo ważne są tutaj również mieszkania przystosowane do osób z niepełnosprawnościami, mamy takie trzy lokale dwupokojowe i dwa lokale trzypokojowe. Nabór ogłosiliśmy w kwietniu zeszłego roku, było bardzo dużo osób, które ubiegały się o trzymanie takiego lokalu komunalnego. Wpłynęło ponad 100 wniosków. Ważnym kryterium, aby otrzymać mieszkanie w owym bloku, było posiadanie aktualnej umowy na lokal komunalny, który jest w dobrym stanie, ponieważ, poza tymi 57 mieszkaniami, które w tej chwili oddajemy do użytku naszym najemcom, te zwolnione również trafią do tych którzy czekają na listach i bardzo zależało nam, żeby to lokale były w dobrym stanie gotowym do zasiedlenia

-mówi wiceprezydent Słupska Marta Makuch.

Inwestycja kosztowała w sumie ponad 19 mln zł, w 85 procentach została dofinansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Miasto Słupsk konsekwentnie realizuje politykę rozwoju mieszkalnictwa komunalnego. W ciągu ostatnich trzech lat oddano do użytku blok przy ul. Długiej z 33 mieszkaniami i przy ul. Dywizjonu 303 z 36 mieszkaniami. W planach miasta jest już budowa kolejnych mieszkań komunalnych przy ul. Na wzgórzu.

W Słupsku na lokal mieszkaniowy od miasta oczekuje wciąż ponad 600 rodzin.

Listen to "Marta Makuch, wiceprezydent Słupska" on Spreaker.