Konkurs „Młodzież dla Przystani”

2023-11-21 15:03
A jak autyzm
Autor: Wiktoria Mitura zdjęcie ilustracyjne

Fundacja Przystań i I LO w Słupsku zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Młodzież dla Przystani”. Zadaniem konkursowym dla młodzieży jest przygotowanie plakatu lub filmu, promującego działalność fundacji i pozytywne postawy wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem.

Głównym celem konkursu jest obalanie stereotypów, jakie występują w społeczeństwie na temat osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem, a także budowanie nowych relacji między podopiecznymi fundacji a młodymi słupszczanami.

-Zwracamy się do młodzieży, do przyszłych lekarzy, architektów, inżynierów, którzy przez to, że teraz poznają podopiecznych Przystani, że się z nimi zaprzyjaźnią, na czym nam bardzo zależy, to w przyszłości, w swoich pracach, w swoim dorosłym życiu, uwzględnią ich istnienie w społeczności

-mówi Zofia Stodoła, prezes Fundacji Przystań. Aby młodzież mogła bliżej poznać podopiecznych fundacji, zobaczyć jacy są i czym się zajmują, fundacja zaprasza do siebie na Dni Otwarte. Wystarczy umówić się na wizytę i spędzić razem czas. To na pewno ułatwi przygotowania plakatu lub filmu konkursowego.

Termin składania prac konkursowych mija 31 grudnia. Do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe. Szczegóły i regulamin na stronie internetowej Fundacji Przystań oraz I LO w Słupsku.

Prezentacja zwycięskich prac oraz wręczenie nagród nastąpi w trakcie koncertu „Młodzież dla PRZYSTANI“ w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku już w styczniu.

Listen to "Zofia Stodoła, prezes Fundacji Przystań i uczennice I LO" on Spreaker.