KOSZALIN: Pościg za piratem drogowym zakończony zarzutami

2024-02-16 13:25
Policjanci zatrzymali pirata drogowego. A to nie jedynej jego przewinienie
Autor: KMP Koszalin Policjanci zatrzymali pirata drogowego. A to nie jedynej jego przewinienie

39-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli, kierował samochodem mając dożywotni zakaz prowadzenia i zmusił policjantów do pościgu, teraz może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Stawiał opór, znieważył funkcjonariuszy i miał przy sobie amfetaminę.

Policjanci z koszalińskiej drogówki chcieli przeprowadzić na ul. Bukowej kontrolę kieruowcy forda. Podali mężczyźnie sygnał do zatrzymania, który jawnie zlekceważył. Policjanci poinformowali o sytuacji inne patrole i natychmiast podjęli pościg za uciekającym mężczyzną. Ten jednak zlekceważył sygnały i jechał dalej, łamiąc inne przepisy ruchu drogowego. W pewnym momencie kierujący fordem uciekając DK 6 w kierunku Sławna, w miejscowości Bukówko wjechał w drogę szutrową, gdzie pojazd ugrzązł w błocie. Mężczyzna porzucił samochód i rozpoczął ucieczkę pieszo, odrzucając w błoto prawie 10 gramów amfetaminy. Po pościgu został zatrzymany. Stawiał czynny opór i znieważył funkcjonariuszy.

Mężczyzna obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Po wykonaniu czynności procesowych zostaną mu przedstawione zarzuty i zostanie przez koszalińską komendę złożony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. W trakcie sprawdzania w systemach policyjnych widniał zapis, że mężczyzna wcześniej był karany za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodował wypadek i ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

39-latek, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej popełnił przestępstwo. Odpowie również za kolejne naruszenia prawa oraz posiadanie narkotyków. Za popełnione kolejne przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.