Koszalińscy nauczyciele nagrodzeni

2021-10-14 15:43
nauczyciele
Autor: Magda Wanowska-Miksa Prezydent Koszalina wręczył nagrody nauczycielom uroczyście w sali kinowej CK105.

70-cioro nauczycieli z koszalińskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych otrzymało dziś nagrody finansowe prezydenta miasta, za trud wkładany w pracę oraz szczególne osiągnięcia.

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto, które obchodzimy każdego roku właśnie 14 października. Tradycyjnie tego dnia prezydent Koszalina wręcza wyróżniającym się nauczycielom nagrody finansowe, w tym roku ich wysokość to 2 800 zł.

-Nagrody otrzymują Ci nauczyciele, którzy mogą pochwalić się sukcesami. W tym gronie są nauczyciele przedszkolni, docenieni za nowoczesne metody edukacyjne. Nauczyciele ze szkół to najczęściej opiekunowie laureatów olimpiad przedmiotowych. Nagrody trafiają też do dyrektorów placówek, ponieważ kierowanie szkołą, szczególnie w czasie pandemii, to naprawdę duże wyzwanie- mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

nauczyciele
Autor: Magda Wanowska-Miksa Nagrodzono dziś 70-cioro nauczycieli.

Nagrody są miłe i cieszą każdego, ale nauczyciele podkreślają, że nie są największym źródłem satysfakcji. Większą radość i dumę przynoszą im sukcesy oraz wdzięczność i sympatia uczniów.

-Gdyby mierzyć tę satysfakcje nagrodami, to byłaby ona niewielka w skali całej pracy zawodowej przeciętnego nauczyciela. Prawdziwą satysfakcją jest to co się dzieje z uczniem. To czy on radzi sobie w życiu, jakim jest człowiekiem i to jest taka satysfakcja odłożona w czasie -podkreślił nagrodzony Rafał Janus, dyrektor I LO w Koszalinie.

To nie koniec nagród dla belfrów. Jutro grono nauczycieli z koszalińskich szkół otrzyma odznaczenia państwowe, medale Komisji Edukacji Narodowej i nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz kuratora oświaty. Wyróżnienia te zostaną wręczone przez wojewodę Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego i Zachodniopomorską Kurator Oświaty Magdalenę Zarębską-Kuleszę w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie.

Wiadomo jednak, że praca nauczycieli to nie tylko satysfakcja i nagrody. Każdego dnia w szkołach mierzą się z wieloma wyzwaniami. Obecnie jedną z większych trudności jest skupienie uwagi i odciągnięcie uczniów od ekranów tabletów i telefonów oraz odnalezienie się w sytuacji, w której rolą nauczyciele nie jest już tylko informowanie o faktach, ale pokazywania, jak z tych faktów korzystać.