Miłośnik cudzych rowerów wpadł w ręce policji

2023-09-19 14:24
Słupscy mundurowi odzyskali skradziony w Ustce rower
Autor: KMP Słupsk Słupscy mundurowi odzyskali skradziony w Ustce rower

Policjanci ze Słupska zatrzymali 25- letniego mieszkańca Wrocławia, który był poszukiwany w związku z kradzieżami rowerów, do których miało dochodzić w województwie dolnośląskim. Zatrzymany mężczyzna jechał skradzionym kilka dni wcześniej w Ustce rowerem o wartości 3500 złotych.

Na terenie gminy Potęgowo policjanci słupskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Funkcjonariusze chcieli sprawdzić stan trzeźwości rowerzysty, a także legalność pochodzenia jednośladu. O ile alkomat wskazał, że 25-latek jest trzeźwy, to sprawdzenie numerów seryjnych roweru w policyjnej bazie danych wykazało, że został on kilka dni temu skradziony na terenie Ustki. Dodatkowo po sprawdzeniu rowerzysty w policyjnym systemie okazało się, że 25-latek jest poszukiwany przez policjantów z województwa dolnośląskiego w związku z innymi kradzieżami rowerów.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Odzyskany rower w najbliższym czasie wróci do właściciela, a 25-latek odpowie za popełnione przestępstwa, za co grozi mu teraz od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.