Młodzi mężczyźni na rekolekcjach w koszalińskim WSD

2024-02-05 16:23
Rekolekcje w WSD dla chłopców
Autor: Karolina Pawłowska "Gość niedzielny" Dokładnie 36 młodych mężczyzn z diecezji uczestniczyło w weekendowych rekolekcjach w WSD.

Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie zaprosiło młodych mężczyzn na rekolekcje weekendowe. Pozytywnie odpowiedziało prawie 40 nastolatków. Trzy dni spędzili razem z klerykami na wspólnej modlitwie, konferencjach, warsztatach, ale też rozmawiając przy kawie, grając w piłkę czy planszówki.

Ks. Rafał Dresler, prefekt WSD ma nadzieję, że takie spotkania pozwolą młodym odkryć swoje powołanie.

-Cieszymy się, że młodzi chcą tu przyjeżdżać, że czas spędzony z klerykami i księżmi jest dla nich wartością. Może zaowocuje też powołaniami do kapłaństwa? Ale to nie jest główny cel. Chcemy dać im coś na drogę formowania, ale też odkrywania powołania, niezależnie od tego, jakie ono będzie.

Listen to "Ks. Rafał Dresler, prefekt WSD" on Spreaker.

Dla uczestników rekolekcji nie była to pierwsza wizyta w seminarium duchownym. Wracają tam, aby spotkać się we wspólnocie, w której otwarcie mogą rozmawiać o wierze.

Listen to "Uczestnicy rekolekcji" on Spreaker.

Konferencje i warsztaty dla chłopców poprowadził ks. Adam Falewicz. Podpowiadał nastolatkom, jak się skutecznie komunikować: ze światem, z sobą nawzajem i z Bogiem.