Mobilna biblioteka dotrze do czytelników

2023-03-01 14:12
bibliobus
Autor: materiały prasowe

6 marca w swoją pierwszą trasę wyruszy bibliobus, czyli mobilna biblioteka, która jest najnowszym projektem Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy.

Żółta furgonetka będzie dowozić to wszystko, co możemy na co dzień wypożyczać w bibliotece do 19 miejscowości w Gminie Kobylnica. W większości mniejszych miejscowości nie ma filii bibliotecznych, a teraz mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dostęp do zasobów. Bibliobus przyjedzie do mieszkańców takich miejscowości jak: Widzino, Sierakowo Słupskie, Kończewo, Kuleszewo, Zagórki, Bolesławice, Zębowo, Reblino, Słonowice, Kczewo, Bzowo, Ścięgnica, Łosino, Kwakowo, Lubuń, Żelkówko, Żelki, Płaszewo, Lulemino – czyli większość miejscowości, w których nie ma filii bibliotecznej. W każdej z nich zatrzyma się na pół godziny, w wyznaczonych do tego miejscach i godzinach.

Bibliobus będzie kursował w 1 i 3 tydzień każdego miesiąca – w poniedziałki, środy i piątki według określonych tras. Będzie można oddać wypożyczone książki i audiobooki, wybrać sobie nowe lub te wcześniej zarezerwowane. Oferta mobilnej biblioteki to także gry planszowe, cyfrowe, animacje terenowe dla różnych grup wiekowych, pokazy multimedialne, spotkania autorskie i pikniki. Objazdowa biblioteka w Kobylnicy to trzeci tego typu projekt w Polsce. Współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Rozkład jazdy na: TU

Listen to "Renata Sztabnik, Gminna Biblioteka w Kobylnicy" on Spreaker.