Nabór do Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie jeszcze w tym roku

2023-03-24 14:32
umowa
Autor: materiały prasowe

W Warszawie, w obecności ministrów MSWiA oraz Edukacji i Nauki, podpisano list intencyjny w tej sprawie.

Będzie to trzecia w kraju, po Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, publiczna uczelnia zawodowa nadzorowana przez ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Absolwenci studiów pierwszego stopnia otrzymają tytuł licencjata oraz stopień młodszego chorążego Straży Granicznej. Osobą upoważnioną do działań przy tworzeniu nowej uczelni będzie sekretarz stanu w MSWiA minister Paweł Szefernaker. Uczelnia zostanie utworzona w miejsce Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej.

sala
Autor: materiały prasowe

Jak poinformował komendant główny Straży Granicznej Tomasz Praga nowa uczelnia będzie skierowana do trzech grup: absolwentów szkół średnich z klas o profilu Straż Graniczna, funkcjonariuszy chcących podnosić swoje kwalifikacje oraz w przyszłości do wszystkich chętnych w formie studiów odpłatnych. Ośrodek w Koszalinie posiada niezbędną bazę, to m.in. ponad 40 sal dydaktycznych, symulatory oraz nowoczesna strzelnica. W pierwszym naborze zostanie przyjętych od 40 do 60 chętnych. Z roku na rok te możliwości będą większe. Najprawdopodobniej już w październiku ruszy nabór, a pierwszy semestr ma się rozpocząć w lutym 2024 r.

Listen to "Mariusz Kamiński, MSWiA" on Spreaker. Listen to "Przemysław Czarnek, minister Edukacji i Nauki" on Spreaker. Listen to "Paweł Szefernaker sekretarz stanu w MSWiA" on Spreaker. Listen to "Tomasz Praga, komendant główny Straży Granicznej" on Spreaker. Listen to "Piotr Boćko, komendant COSSGranicznej w Koszalinie" on Spreaker.