Największa impreza dla morsów tym razem w konwencji cyrkowej

2024-01-24 14:37
XX Miedzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie
Autor: Materiały organizatora/ UM Mielno Tak było podczas zeszłorocznego Zlotu Morsów w Mielnie.

21. Zlot Morsów w Mielnie przeniesie miłośników zimnych kąpieli do kolorowego świata cyrku. Oprócz parady morsów, relaksu w baliach i saunach w progarmie wiele innych atrakcji. Wydarzenie zaplanowano od 8 do 11 lutego.

Z roku na rok morsowanie zyskuje coraz większe zainteresowanie, a wiodącą w tym temacie imprezą jest Zlotu Morsów w Mielnie. W czasie święta morsów, każdy wielbiciel lodowatych kąpieli może wziąć udział w animacjach na plaży oraz imprezach z najlepszą muzyką. Wszystko to, by ostatniego dnia wydarzenia przejść ulicami Mielna w kolorowej paradzie i, co najważniejsze – wspólnie morsować wraz z tysiącami morsów z całej Polski.

Międzynarodowe Zloty Morsów są organizowane w Mielnie nieprzerwanie od 2004 r. To największe tego typu wydarzenie na świecie, które przyciąga nad polskie morze tysiące miłośników lodowatych kąpieli. W edycji z 2023 roku udział wzięło 8893 osoby. Wydarzenie ma na swoim koncie pobicie dwóch rekordów Guinnessa – jednak bicie rekordów nie jest celem imprezy. Warto wspomnieć, że w trakcie trwania Zlotu Morsów w Mielnie, równolegle odbędą się I Międzynarodowe Mistrzostwa w Morsowaniu Valerjana Romanowskiego.

21. edycja Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie odbędzie się w dniach 8-11.02.2024 r., a motywem przewodnim wydarzenia jest „Cyrk na Wodzie”. Jak co roku, tysiące uczestników przygotowanych będzie, aby przejść ulicami miasta w kolorowych strojach nawiązujących do tematu przewodniego, a następnie wskoczyć do lodowatego Bałtyku.

Cztery dni zabawy wypełnione są animacjami dla tych, którzy kochają morsowanie, ale także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. W tym roku uczestnicy będą mogli zjechać tyrolką prosto do Bałtyku, zabawić się w dmuchanym miasteczku na wodzie, wziąć udział w biegu z przeszkodami: Morsmageddon by Runmageddon, zaszaleć przy muzyce na żywo w strefie Rock’n’rollowego deptaku i zanurzyć w gorących baliach podczas flagowej atrakcji Zlotu jaką jest Balia Party! Nowością podczas tegorocznego Zlotu Morsów w Mielnie będzie strefa tatuażu, w której każdy prawdziwy mors będzie mógł trwale zaznaczyć swoją miłość do morsowania.

Bilety i szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie organizatora: zlotmorsow.mielno.pl.