Nawet 15 lat za kratkami może spędzić złodziej-recydywista złapany w Ustroniu Morskim

2023-09-22 14:32
Złodziej z Ustronia Morskiego wpadł w ręce policji
Autor: KPP Kołobrzeg Złodziej z Ustronia Morskiego wpadł w ręce policji

Policjanci z Ustronia Morskiego rozpoznali sprawcę włamań do kasetek z pieniędzmi na terenach toalet publicznych i myjni samochodowych w powiecie kołobrzeskim. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 4 zarzuty związane kradzieżami z włamaniem.

W gminie Rymań oraz Ustroniu Morskim doszło do kilku kradzieży z włamaniem. Incydenty miały miejsce na terenie toalety publicznej i myjni samochodowej. Kamery monitoringu uchwyciły moment kiedy sprawca uszkadza elementy obudowy mechanizmów wrzutowych na monety oraz przywłaszcza pieniądze z kasetki wrzutowej. Łupem złodzieja padła gotówka w kwocie około tysiąca złotych, jednak mężczyzna podczas przestępstw wyrządził znacznie większe szkody, które wyceniono na ponad 20 tysięcy złotych. Sprawcę kradzieży rozpoznali mundurowi. Policjanci niezwłocznie udali się do miejsca gdzie prawdopodobnie przebywa mężczyzna. 37-latek został zatrzymany, a zajmowane przez niego pomieszczenia przeszukane.

W związku z tym mężczyznę przewieziono do KPP w Kołobrzegu, gdzie został przesłuchany i postawiono mu 4 zarzuty związane z kradzieżami z włamaniem. 37-latek przyznał się do zarzucanych czynów. Mężczyzna był skazany wcześniej za tego typu przestępstwa, a w związku z tym, że znów popełniał kolejne, czeka go surowsza kara, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.