„Niedziela Palmowa w Muzeum w Swołowie”

2023-03-30 14:26
swołowo
Autor: materiały prasowe

Tradycje i zwyczaje wielkanocne pomorskich wsi będzie można lepiej poznać podczas imprezy pod nazwą „Niedziela Palmowa w Muzeum w Swołowie”.

Będzie można poznać historie tradycji przywiezionych z różnych zakątków Polski, coraz bardziej odległych, ulegających przeobrażeniu i niejednokrotnie zapomnieniu. Obchody Niedzieli Palmowej w muzeum w Swołowie będą znakomitą okazją do zagłębienia się w symbolikę oraz charakter obrzędowości wielkanocnej. O 10.00 rozpocznie się kiermasz rękodzieła oraz targ produktów wielkanocnych. Na stoiskach lokalnych twórców i rękodzielników znajdziemy m.in. pisanki, palmy, kwiaty, koszyki, szydełkowe ozdoby, zabawki, wyroby drewniane i ceramiczne. Na stoiskach kulinarnych przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i lokalnych amatorów dobrego smaku m.in. swojskie wędliny, wielkanocne wypieki i potrawy oraz inne regionalne specjały.

O godz. 11.00 Msza Święta w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Swołowie. Po niej procesja z palmami do siedziby muzeum. Od 12.00 do 15.00 wielkanocne warsztaty: pieczenie wiosennych zajączków, malowanie pisanek, samodzielne wykonywanie cukrowych baranków i tarcie chrzanu. W tym czasie będzie można podziwiać palmy uczestników Pomorskiego Konkursu na Tradycyjną Palmę Wielkanocną. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na godz. 15.00. A całe wydarzenie potrwa do godz. 16.00.

Listen to "kierownik oddziału muzealnego Dawid Gonciarz" on Spreaker.