Nowa perspektywa, nowa strona internetowa

2023-12-21 12:12
Nowa strona internetowa dla beneficjentów funduszy unijnych w Zachodniopomorskiem
Autor: pexels Nowa strona internetowa dla beneficjentów funduszy unijnych w Zachodniopomorskiem

Ma być czytelniej, szybciej i łatwiej. Nowa strona internetowa poświęcona programowi Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego wystartowała. Dostępna jest pod adresem funduszeue.wzp.pl. Beneficjenci znajdą na niej aktualne nabory, wyniki postępowań i sporo aktualności.

Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 to nowa nazwa programu regionalnego. Zastąpiła dotychczasowy Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. W tej perspektywie finansowej na inwestycje w zrównoważony rozwój regionu dostępnych będzie niemal 8 miliardów złotych.

– Nowa perspektywa finansowa staje się faktem. Coraz więcej dostępnych jest naborów, podpisujemy pierwsze umowy. Przygotowaliśmy również nową stronę internetową, która ma ułatwić wszystkim dostęp do informacji, pozwolić szybko sprawdzić nabory wniosków – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Na stronie internetowej zamieszczane są aktualne informacje dotyczące unijnych środków dedykowanych Pomorzu Zachodniemu. Za jej prowadzenie odpowiada Urząd Marszałkowski we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Szczecinie (WUP w Szczecinie odpowiada za zarządzanie środkami Europejskiego Funduszu Społecznego+ w ramach FEPZ). Dotychczasowe adresy https://fepz.wzp.pl oraz https://rpo.wzp.pl/fepz przekierowują do nowej strony https://funduszeue.wzp.pl/

Najpotrzebniejsze informacje zapisano w czterech głównych zakładkach: „O Funduszach Europejskich”, „Na co otrzymam Fundusze”, „Chcę złożyć wniosek”, „Realizuję projekt”. Ponadto w łatwy sposób można zapoznać się z harmonogramem naboru wniosków, sprawdzić aktualne nabory. Dostępny jest podział na nadchodzące, trwające i zakończone nabory.

Na stronie zamieszczane są też informacje o wydarzeniach i spotkaniach informacyjnych organizowanych przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie. W witrynie znajdziemy także relacje z wydarzeń i spotkań, na których oficjalnie zawierane są umowy.

Strona będzie rozwijana i uzupełniana na bieżąco o nowe treści.