Nowa publiczna przychodnia zdrowia ma powstać w Darłowie

2024-02-29 12:54
Nowa przychodnia ma powstać w Darłowie
Autor: pexels Nowa przychodnia ma powstać w Darłowie

Jest szansa, że w przeciągu najbliższego roku w Darłowie powstanie nowa przychodnia zdrowia. Dostęp do służby zdrowia w mieście jest bardzo słaby i stale się pogarsza. Jeszcze kilka lat temu w jednej z prywatnych przychodni POZ pracowało 7 lekarzy, dzisiaj jest tylko 4.

- Powstał pomysł, aby miasto połączyło siły z powiatem sławieńskim i tamtejszym szpitalem. Miasto da pomieszczenia w wyremontowanym dworcu kolejowym. To około 140 metrów kwadratowych powierzchni, którą będzie można zaadaptować na potrzeby medyczne. Zapewni też mieszkania służbowe dla lekarzy i wyposaży przychodnię w niezbędny sprzęt medyczny. Po stronie szpitala powiatowego w Sławnie będzie znalezieni i zatrudnienie lekarzy – powiedział Radiu Plus burmistrz Darłowa, Arkadiusz Klimowicz.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w przyszłym roku w budynku dworca kolejowego zacznie działać nowa publiczna przychodnia zdrowia. Ta lokalizacja może też być dogodna dla osób spoza Darłowa, bo można dojechać tu pociągiem, autobusem, a obok są miejsca parkingowe.

Listen to "Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa" on Spreaker.