Nowy kościół wybudują w Podczelu

2024-02-14 18:43
Projekt kościół w Podczelu
Autor: materiały prasowe Tak będzie się prezentował kościół w Podczelu.

Będzie nowy kościół w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Świątynia powstanie w parafii pw. św. Michała Archanioła w kołobrzeskim Podczelu. Od dwóch lat wierni z Podczela gromadzą się na nabożeństwach w Szkole Podstawowej nr 9, ponieważ kaplica i inne budynki parafialne są w remoncie. To właśnie ta sytuacja zmobilizowała ich do starań o budowę własnego kościoła.

-Potrzebujemy kościoła, bo to jest właściwe miejsce sprawowania sakramentów świętych. Najbardziej potrzebujemy w parafii miejsca, gdzie przez całą dobę będzie obecny żywy Pan Jezus. Aktualnie takiego nie mamy, bo nie mamy tabernakulum, a w szkole nie ma możliwość, by je umieścić. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale ma ona pozytywne skutki, w parafii obserwuje ożywienie życia duszpasterskiego. Parafianie również są bardzo zaangażowani w budowanie kościoła, m. in. przez uczestnictwo w zbiórkach

-mówi ks. Marcin Wolanin, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w kołobrzeskim Podczelu.

Prace ziemne przy budowie kościoła rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. 11 lutego na placu budowy odbyły się błogosławieństwo i wmurowanie kamienia węgielnego przez biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Kamień pochodzi z włoskiego półwyspu Gargano, gdzie znajduje się sanktuarium św. Michała Archanioła.

Kościół w stanie surowym otwartym ma stanąć w połowie tego roku. Kiedy będzie w całości gotowy? To na razie trudno określić.

Listen to "ks. Marcin Wolanin, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w kołobrzeskim Podczelu" on Spreaker.