Obłóczyny alumnów WSD w Koszalinie

2024-05-14 13:54
wsd
Autor: materiały prasowe

Wczoraj odbyły się obłóczyny dwóch alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie – Piotra Wojtyłki z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku i Pawła Lecha z parafii pw. św. Michała Archanioła w Karlinie.

Liturgii nieszporów, podczas której odbyła się uroczystość przewodniczył bp senior Edward Dajczak. Ceremoniał obłóczyn to jeden z etapów formacji do kapłaństwa alumnów 3. roku WSD. Uroczystość odbyła się w kaplicy Centrum Edukacyjno-Formacyjnego, a wydarzenie zakończyło nabożeństwo majowe przy grocie Matki Bożej. Biskup Senior pobłogosławił alumnom Piotrowi Wojtyłce z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku i Pawłowi Lechowi z parafii pw. św. Michała Archanioła w Karlinie. Do uroczystości alumni przygotowywali się podczas dni skupienia. Więcej w naszym materiale:

Listen to "bp senior Edward Dajczak" on Spreaker. Listen to "rektor WSD ks. Radosław Suchorab i ks. Wojciech Parfianowicz" on Spreaker. Listen to "alumn Piotr Wojtyłko" on Spreaker. Listen to "goście uroczystości" on Spreaker.