Oddział Onkologii i Chemioterapii gotowy po remoncie na przyjęcie pacjentów

2024-02-12 16:23
Oddział Onkologii i Chemioterapii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie już po remoncie.
Autor: Magda Wanowska-Miksa Oddział Onkologii i Chemioterapii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie już po remoncie.

Mniej łóżek, ale warunki lepsze. Oddział Onkologii i Chemioterapii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie już po remoncie. Czeka na przyjęcie pacjentów. Modernizacja oddziału kosztowała 13 milionów złotych.

Oddział zyskał nowoczesne sale dla chorych, a przy każdej jest osobny węzeł sanitarny, co zdecydowanie poprawi komfort pacjentów, przebywających na oddziale. Znalazła się tam również specjalna łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kosztem wygospodarowania miejsca na łazienki na oddziale zmniejszyła się liczba łóżek z ponad 30 do 23 miejsc.

-To, co jest bardzo ważne dla pacjentów onkologicznych i hematologicznych to to, że mamy dwie izolatki ze śluzą i innym niezbędnym wyposażeniem. One są przeznaczone dla pacjentów w ciężkim stanie, z obniżoną odpornością lub zakażeniem. Jest też jedna separatka i to są warunki, które pozwalają zabezpieczyć pacjentów, którzy wymagają odosobnienia

-mówi Hanna Symonowicz, koordynator Oddziału Onkologii i Chemioterapii w koszalińskim szpitalu. Na oddziale wygospodarowano także pokój dla psychologa, gdzie będzie mógł spotykać się z pacjentami. Natomiast popołudniu chorzy będą mogli korzystać tam z rowerów rehabilitacyjnych.

Do wyremontowanego Oddziału zakupiony został także sprzęt medyczny, m. in. aparaty EKG, defibrylator, inhalatory, kardiomonitory, pompy infuzyjne i wózki inwalidzkie.

Listen to "Hanna Symonowicz, koordynator Oddziału Onkologii i Chemioterapii" on Spreaker.

Inwestycja na koszalińskim oddziale Onkologii i Chemioterapii była możliwa dzięki finansowaniu ze strony Urzędu Marszałkowskiego, który przyznał na ten cel specjalne unijne środki. Pochłonęła 13 mln zł.

Listen to "Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego" on Spreaker.

Pacjenci zostaną przyjęci na oddział jeszcze w tym tygodniu. Każdego dnia z leczenia onkologicznego w koszalińskim szpitalu korzysta około 30 osób. Obecnie największym problemem, z jakim boryka się oddział, jest brak lekarzy specjalistów.