Ostatni koncert z cyklu karnawałowych w FK

2023-02-09 13:56
Skrzypce
Autor: Pexels

Przed nami ostatni w tym sezonie koncert z cyklu karnawałowych w Filharmonii Koszalińskiej.

Orkiestrę poprowadzi Bernard Chmielarz, a na skrzypcach zagra Artur Banaszkiewicz. To już jutro o 18.30. A kolejne wydarzenie w lutym, to już powrót do koncertów symfonicznych i melomanów czeka wyjątkowa uczta muzyczna. W 1 rocznicę napaści Rosji na Ukrainę, 24 lutego o godz. 18:30 szczególny koncert w hołdzie walczącej Ukrainie. Orkiestrę poprowadzi Jakub Chrenowicz. Wystąpią: Adriana Garstka (sopran), Natalia Płonka (mezzosopran), Stanisław Napierała (tenor), Jakub Schmidt (bas), Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie oraz orkiestra Filharmonii Koszalińskiej. W programie utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta – Symfonia nr 35 D-dur KV 385 („Haffnerowska”) oraz Requiem d-moll KV 626. Po szczegóły wydarzeń w Filharmonii Koszalińskiej odsyłam też na jej stronę internetową.

Z kolei do Kołobrzegu zawitała wystawa „Senat wczoraj i dziś”. W otwarciu uczestniczył marszałek senatu Tomasz Grodzki. Wystawę można oglądać w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu przez tydzień. Ekspozycja przedstawia historię Senatu od jego powstania do czasów współczesnych.

Listen to "dyrektor Filharmonii Robert Wasilewski" on Spreaker. Listen to "marszałek senatu Tomasz Grodzki" on Spreaker.