Otwarto węzeł transportowy w Słupsku

2023-09-26 12:53
Otwarto węzeł transportowy w Słupsku
Autor: materiały prasowe Otwarto węzeł transportowy w Słupsku

Nowy węzeł transportowy w Słupsku już działa. W ramach inwestycji wybudowano wielofunkcyjny dworzec autobusowy. Inwestycja kosztowała ponad 30 milionów złotych. Została dofinansowana ze środków unijnych.

- Ten fragment miasta leżał nam na sercu od wielu lat. W końcu udało się wybudować obiekt, który łączy zawsze podzielone przez tory kolejowe, dwie części Słupska: północną i południową. Węzeł transportowy pełni także rolę integracyjną i dlatego umieszczony jest blisko dworca kolejowego, który niedługo także przejdzie metamorfozę. W pierwszym etapie zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowoczesny i funkcjonalny obiekt. Przebudowane zostaną też perony i wybudowana druga nitka torów do Gdyni i w drugą stronę do Szczecina – powiedział Radiu Plus wiceprezydent Słupska, Marek Goliński.

Nowy dworzec autobusowy słupskiego węzła transportowego ma 12 peronów i przestronną poczekalnię. Obiekt jest dostosowany potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z węzła transportowego będą korzystać pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej, PKS i prywatnych przewoźników.

Listen to "Marek Goliński, wiceprezydent Słupska" on Spreaker.