Piątka oszustów w rękach koszalińskiej policji

2024-02-23 13:44
Oszuści wpadli w ręce policjantów z Koszalina
Autor: KMP Koszalin Oszuści wpadli w ręce policjantów z Koszalina

Policjanci koszalińskiej komendy rozbili grupę, która zajmowała się oszustwami. W ciągu ostatnich kilku dni mogli odebrać pokrzywdzonym pieniądze o wartości ponad miliona złotych. Sprawcy działali w kilku województwach. Trzech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, a kobieta w wieku 31–lat oraz 23-latek zostali objęci policyjnym dozorem.

Fałszywy oficer, policjant, wnuczek – oszuści zakładają różne maski, a poszkodowani tracą majątek i oszczędności życia. Tym tropem policjanci dotarli do 5 osób trudniących się tym procederem.

Ustalili, że oszuści podając się za pracowników różnych instytucji m.in. pracowników banku, policjantów, oficerów policji, czy prokuratorów oszukali na przestrzeni ostatnich dni, kilka osób z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego na kwotę ponad 1 miliona złotych. 

W niektórych przypadkach sprawcy dzwoniąc do pokrzywdzonych podawali się za obsługę banku, otrzymując w ten sposób dane niezbędne do logowania w ich bankowości internetowej. W ten sposób mogli swobodnie dokonywać różnego rodzaju operacji bankowych, w tym przelewów na ich rachunkach.

Mężczyźni w wieku od 23 do 35 lat oraz 31-letnia kobieta zostali jednego dnia zatrzymani przez kryminalnych na gorącym uczynku na terenie Koszalina. Dzisiaj została podjęta decyzja o zastosowaniu wobec trzech mężczyzn izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 31-letnia kobieta oraz 23-letni mężczyzna zostali objęci policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za popełnione przestępstwo może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.