Pierwszy październikowy Bazarek Natury

2021-10-08 16:27
Bazarek Natury
Autor: FB Bazarek Natury Bazarek Natury w Krępie Słupskiej

W sobotę o godzinie 10:00 w Krępie Słupskiej odbędzie się kolejny Bazarek Natury. Targowisko przyciąga klientów głównie świeżymi warzywami, wędlinami, nabiałem i pieczywem. Można zakupić również wędzone ryby, przetwory wykonane z naturalnych produktów oraz wiele innych wyrobów.

To dobra okazja, aby spróbować lokalnych produktów. Na targowisku pojawiają się producenci żywności ekologicznej i wytwarzanej metodami tradycyjnymi. Nie wszyscy dostawcy posiadają certyfikaty ekologiczne, ale każdy z nich przykłada najwyższą wagę do jakości swoich produktów – są one rezultatem ich ciężkiej pracy i prawdziwej pasji. Organizatorzy Bazarku Natury zachęcają do porannych zakupów, ponieważ produkty znikają w mgnieniu oka.

Bazarek Natury tego dnia nie jest jedynym wydarzeniem organizowanym w Krępie Słupskiej. W ramach programu „Razem ku Kulturze” o godzinie 16:00 w Centrum Aktywności Lokalnej odbędzie się Kulturalny Piknik Integracyjny. Podczas spotkania odbędą się warsztaty rodzinne, folkowa zręczna pracownia reggio, czyli warsztaty folkowe bez ograniczeń wiekowych, które poprowadzi Olga Hanowska – autorka słynnej Etno wioski dziecięcej na 3. Festiwalu Twórczości Ludowej EtnoBaltica 2021.

Tego dnia zagra koncert zespół ZGAGAFARI o godz. 18:00. Początki zespołu to rok 1997, kiedy to grupa sympatycznych przyjaciół gra na ulicach Darłówka. Z czasem wakacyjne muzykowanie przenosi się na profesjonalne sceny, wydarzenia, imprezy. Muzyka Zgagafari to przede wszystkim tradycje dźwięków słowiańskich, skandynawskich, celtyckich. Pełne harmonii i spontaniczności aranżacje cechuje piękne akustyczne brzmienie i wyjątkowa barwa. Legendy, pieśni i kołysanki – rewelacyjna układanka liryki, folku i historii. Wstęp wolny.

Podczas Bazarku Natury oraz Kulturalnego Pikniku Integracyjnego wymagane jest zachowanie szczególnych procedur bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Szczegóły www.kultura.slupsk.pl