Policjanci na ogródkach w Koszalinie

2021-10-22 13:53
Mundurowi pouczają działkowców w Koszalinie
Autor: Materiały prasowe

Policjanci kontrolują ogródki działkowe w Koszalinie. Przypominają o sąsiedzkiej czujności. „Pilnuj swego, nie ułatwiaj mu niczego” z takim przesłaniem pojawili się na terenie ogródków działkowych w Koszalinie mundurowi. Pełniący służbę dzielnicowi przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne ogrody”.

Patrolujący rejon ogródków policjanci przypominali działkowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mówili o sposobach i metodach działania złodziei. Przestrzegali przed zostawianiem bez dozoru osobistych przedmiotów, torebek czy telefonów. Nakłaniali też do zabezpieczania altanek i sprzętu ogrodowego.

Policjanci przekonywali, że dobra współpraca funkcjonariuszy i działkowców przyczyni się do ograniczenia przestępczości oraz aktów wandalizmu na terenie ogrodów. Wskazywali też na korzyści, które wypływają z „sąsiedzkiej czujności”.

W trakcie działań wspólne patrole skupiły się na sprawdzeniu stanu zabezpieczenia technicznego obiektów i altanek. Mundurowi sprawdzali także czy na działkach nie przebywają osoby bezdomne lub spożywające alkohol.